Taşyapı’nın ana yüklenici olduğu, 3 adet bodrum ve 11 adet normal katlı 7 adet bloktan oluşan hastanenin toplam kapalı alanı 240.000 m2 ‘dir. Sismik izolator teknolojisi sayesinde olası bir deprem anında dahi operasyonel faaliyetlerine devam edebilecek olan 950 yatak kapasiteli hastanede, 239 adet poliklinik, 28 adet ameliyathane, 139 adet yoğun bakım yatağı vardır.

Projenin ana yuklenicisi olan Taş Yapı firmasının, onceki yıllarda gercekleştirmiş olduğu projeler icin İNTEK’den satın alıp, bircok projede başarılı bir şekilde kullanmış olduğu kalıp ve iskele stokları, bu projenin kalıp ve iskele ihtiyacının önemli bir kısmını karşılamıştır. Taş Yapı’nın deposunda bulunan malzeme miktarlarına ve bu projenin ihtiyacı olarak belirlenen kalıp ve iskele miktarlarına göre, gerekli olan kalıp ve iskele uygulama projeleri İNTEK tarafından büyük bir özen ve titizlikle yapılmış, eldeki tüm malzemeler kullanıldıktan sonra eksik kalan malzemeler belirlenerek tedarik edilmiştir.

İNTEK, ürettiği sağlam ve kaliteli ürünlerin uzun yıllar kullanılabilir olmasının yanında, müşterilerine verdiği teknik destek ile onların maliyetlerini düşürmelerine yardımcı olur ve her iki tarafın birden kazandığı iş birlikleri oluşturmayı hedefler.