Karma kullanıma yönelik bir kompleks olarak tasarlanan Kentplus Kadıköy, toplam 27.000 m² alan üzerine oturmaktadır. Emay İnşaatın yeşile ve konforlu site yaşamına verdiği önem ile projenin yaklaşık 20.000 m²’si rekreasyon alanları, yeşil alanlar ile dolaşım ve dinlenme alanları olarak düzenlenmiştir. Her biri, 6 bodrum + zemin + 24 normal katlı 3 bloktan oluşan proje, 1276 adet konut ve 37 adet dükkândan oluşmaktadır. Toplam inşaat alanı 210.000 m² dir.Kentplus Kadıköy’de tüm blokların yerleşimleri birbirlerini engellemeyecek ve manzaraya en iyi şekilde yönelecek şekilde düzenlenmiştir. Buna ek olarak bloklardaki dairesel formlar, dairelerin maksimum cephe kullanımını sağlarken, gün ışığından da en üst seviyede faydalanılmasını sağlamıştır. Bağdat Caddesi’ne, metroya, Söğütlüçeşme ve Fikirtepe metrobüs duraklarına yakınlığıyla Kentplus Kadıköy, İstanbul’un her yerine kolay ulaşım imkânı sağlayacaktır.

Projede kullanılan İntek Kalıp-İskele sistemleri ve miktarları:
İlk aşamada yapımına başlanan bloklar A ve B bloklardır. A blok tamamlandıktan sonra aynı kalıp ve iskele malzemeleri ile C blok yapılacaktır.

A  ve  B  bloklar için birer  tam takım 1.900 m² x 2 takım = 3.800 m² ,

Otopark olarak kullanılacak olan bodrum katlar için 1.000 m² olmak üzere toplam 4.800 m² “CLK sistem döşeme kalıbı” ile çalışılmaktadır.
Perde-kolon kalıpları bloktan bloğa taşınarak her iki blokta ortak olarak kullanılmaktadır.
Yükselen bloklardan birinde bulunan perde-kolonları iki seferde dökecek kadar, toplam olarak 600 m² “İnteva perde-kolon kalıbı” ile çalışılmaktadır. Buna ilaveten, bodrum katlarda yer alan perdeler için kullanılan 200 m² bodrum perde kalıbı yine “İnteva sistemi” ile çözülmüştür. 
Dış cephede yer alan perdelerde “150 A tırmanma platformları” kullanılmaktadır. A ve B blokların eğrisel forma sahip kısımları için “İntek rüzgâr ve koruma perdesi sistemi” verilmiştir.
Daha önce yapımı tamamlanan Brandium Ataşehir projesi için de İntek Kalıp ve İskele sistemlerini tercih etmiş olan değerli müşterimiz Emay İnşaat ile oluşturduğumuz çözüm ortaklığı, bu projede de başarılı bir biçimde devam etmiştir. Emay İnşaat’ın elinde bulunan kalıp ve iskele stokları, bir takım çalışması ile en verimli şekilde bu projeye adapte edilmiş, ilave ihtiyaçlar en aza indirilerek ciddi anlamda bir ekonomi sağlanmıştır.

Bu Projede Kullanılan Sistemler