Concord İstanbul Projesi, tamamı rezidans olmak üzere 6 bloktan oluşmaktadır.21.500 m² arsada iki parsel üzerine inşa edilen 1175 adet rezidans daireden oluşan projenin %70’i yeşil alan ve sosyal tesis olarak tasarlanmıştır. Heriki parselde birer adet A,B ve C bloklar vardır.

Bloklardaki kat sayıları şöyledir:

1.parsel:

A ve C blok           B blok

5 bodrum kat         5 bodrum kat

1 zemin kat            1 zemin kat

23 normal kat        22 normal kat

 

2.parsel:

A blok                   B blok                       C blok

6 bodrum kat         5 bodrum kat            5 bodrum kat

1 zemin kat            1 zemin kat               1 zemin kat

23 normal kat        14 normal kat            23 normal kat

                             

Projede Kullanılan İntek Kalıp ve İskele Sistemleri;

Perde-Kolon Kalıpları :

Perde-kolon kalıplarında PANEMAX vinçle taşınan panel kalıp sistemi tercih edilmiştir.

 

L= 21 metre tul uzunluğunda, h=450 cm yüksekliğinde 1 takım bodrum perde kalıbı, 2 takım şaft perde kalıbı,

6 takım düz perde kalıbı ve 4 takım 80x80 kolon kalıbı verilmiştir. Bu kalıplar ile A,B ve C bloklarda aynı anda çalışılabilmekte ve her üç blokta da bir kattaki perde-kolonlar iki seferde dökülebilmektedir.

Döşeme Kalıpları:

Concord projesinin döşemeleri iki farklı sistemle çözülmüştür. Gerek dairesel forma sahip olması gerekse çalışan işçilerin iş güvenliğinin sağlanabilmesi açısından dış cephelerde HD 150 masa sistemi kullanılmıştır. Binanın iç kısımlarında ise Adakar firmasının elindeki konvansiyonel döşeme kalıpları değerlendirilmiştir. Dış cepheler için tasarlanan masa kalıplar binadan 60 cm dışarıya konsol olarak çıkartılmış ve bu konsol kısımlarda çalışan işçilerin iş güvenliği “masa korkulukları” ile sağlanmıştır. Binanın dış cephelerinde yer alan dairesel alınlar için bu işe özel çelik panolar üretilmiştir. Bu şekilde, işçilikte tasarruf sağlanmış, kalite ve iş güvenliği arttırılmıştır.  Aynı anda üç blokta, ikişer takım döşeme kalıbı ile çalışılabilecek şekilde bir masa kalıp tasarımı yapılmıştır.

Bu Projede Kullanılan Sistemler