Ana yapım yükleniciliği ASTALDİ tarafından üstlenilen bu etabın sanat yapıları SETA İnşaat tarafından yapılmıştır.
Bu bölgede; K1 kavşağında 4 adet kenar ayak, 10 adet orta ayak Kuzey yaklaşım viyadüğünde 1 adet kenar ayak, 3 adet orta ayak olmak üzere toplam 5 adet kenar ayak ve 13 adet orta ayak vardır. Orta ayak yükseklikleri 10 metre ile 39 metre arasında değişmektedir. Kenar ve orta ayaklara ilaveten, 88 metre çift gözlü, 76 metre tek gözlü olmak üzere toplam 2 adet alt geçit vardır.

Orta Ayaklar için: 4.2 metre yüksekliğinde, 3 takım, toplam 254.6 m² ayak kalıbı (İnteva sistemi) ve tırmanma ekipmanları (150 A ve ayarlı şaft platformları)

Başlık Kirişleri için: 40 metre yüksekliğinde, 3 takım, toplam 800 m² yük taşıyıcı iskele sistemi (HD 150 sistemi) ve 40 metre yüksekliğinde 1 takım merdiven kulesi (HD 150 sistemi)

Alt Geçitler için: 570 cm yüksekliğinde, 350 m² perde kalıbı (Panemax panel kalıp sistemi)

Alt Geçit perdeleri için alınmış olan Panemax panel kalıp sistemi, her türlü form ve ölçüye kolaylıkla uyum sağlayabilme özelliği sayesinde orta ayak temellerinde ve kenar ayak perdelerinde kullanılmıştır.

Benzer şekilde Başlık Kirişleri için alınmış olan yük taşıyıcı iskele sistemi, Alt Geçit döşemelerinde “masa kalıba” dönüştürülerek çok verimli bir şekilde kullanılabilmiştir.

Bu Projede Kullanılan Sistemler