PANEMAX sistemi vinç kullanılan şantiyeler için ideal bir panel sistemidir. Tüm paneller tek başlarına taşınabileceği gibi bir kaç panelin birleştirilmesi sureti ile beraberce de taşınabilir. Projedeki perde-kolonların sürekli tekrarlanması veya geometrilerinin sürekli değişmesi PANEMAX sistemi için problem yaratmamaktadır. Her iki durum için de bu sistem ile kurulumu kolay, pratik çözümler üretilir. Yüksek beton basınç dayanımı ve rijit yapısı sistemin ekonomik olmasını sağlamaktadır.

Sistem özellikleri :

  • 80 kN/m² beton basıncına göre dizayn edilmiştir.
  • Ön montaj gerektirmez, malzeme şantiyeye geldiği andan itibaren kullanıma hazırdır.
  • Panel çerçevesini oluşturan “özel profiller”, panellere mukavemet katmakta ve panellerin uzun ömürlü olmasını sağlamaktadır.
  • Özel çerçeve profili ve özel kilitleme sistemi panellerin her hangi bir noktada birleştirilmesine olanak tanır, çerçeve üzerindeki deliklerin birbirini karşılaması ihtiyacını ortadan kaldırır. 3 m yükseklik için 3 sıra ankraj mili yeterlidir.
  • Panel birleşimleri için az sayıda kilit yeterli olmaktadır. Bu da kalıp kurum ve söküm işçilik sürelerini kısaltmaktadır.
  • Çerçeve profilinin üzerindeki yuva plywoodun oturması için bir yüzey oluşturmaktadır ve plywoodu çepeçevre sararak plywoodun kenarlarını darbelerden korumaktadır.
  • Panellerde 21 mm kalınlığında plywood kullanılmaktadır.

Paneller; 60 cm,150 cm, 270 cm, 300 cm ve 330 cm olmak üzere 5 değişik boyda üretilmektedir. Panel genişlikleri ise 30 cm, 45 cm, 60 cm, 75 cm, 90 cm, 120 cm ve 240 cm olmaktadır. Panel çerçevesi plywoodun oturması için bir yüzeye ve kilitlerin her noktada sıkmasını sağlaması için bir kanala sahiptir. Plywood ile panel çerçevesi arasında kalan boşluk slikon ile doldurulmaktadır. Böylece plywoodun kenarlardan su alması engellenmekte, bu da plywoodun ömrünü uzatmaktadır.

 

Bu Sistem Kullanılarak Yapılan Projeler